HARMONIZACE TIBETSKÝMI MISKAMI,

REZONANČNÍ MASÁŽ, MASÁŽ ZVUKEM

 

Niterný prožitek, setkání se sebou samým.

Prožitková muzikoterapie určena pro jednotlivce.

S oblibou říkám, že se jedná o individuální koncert pro vaše buňky i vaši duši, protože vnímáte celým tělem a tedy poslouchají nejen vaše uši.

HARMONIZACE - MASÁŽ ZVUKEM

Příběh. Na počátku světa byl ZVUK. Ten ZVUK se šířil vesmírem a jako odpověď na jeho rezonanci se skrze velký třesk stvořil vesmír. Indiánské legendy říkají, že šlo o volání velké nebeské kočky (panter má v indiánských rituálech velkou úlohu), jiné národy mluví zas o porodním výkřiku Pramatky bohyně. Jedno je však jisté: rezonance je kmitočet, který má TVOŘIVOU SÍLU. Toliko příběh.

Mojí práce je, že zvukem působím na vaše kmitočty, které musí odpovídat na otázky o harmonii, které zvuky mnou vysílané podávají. Tibetská miska je přímo předurčena pro rezonanční rozhovor, jelikož na ni mohu vytvořit opravdu dlouhý nepřerušovaný tón. Otázka na jiný kmitočet (chcete-li naléhavost otázky pro sebeuvědomovací léčbu na kmitočtové úrovni), kterou si váš organismus musí zodpovědět, tak vybízí k nalézání cesty k vnitřní kmitočtové harmonii. Je to jako kdybyste si představili, že každá bytost je velkým orchestrem hrajícím operu. Nejde o to, aby se změnilo celé secvičované dílo, ale aby jsme ve změti hlasů našli disharmonická pole a vyladili je. Někteří jedinci se naopak s vyladěnými nástroji snaží hrát cizí hudbu, což v souladu s jejich Já zní taktéž nesourodově a tak přidávám věčný rytmus kruhové vibrace, který spojuje to co bylo rozpojeno.

O rezonanci tibetskými mísami obecně :

Rezonance tibetskými mísami je celostní léčebná i harmonizační kůra. Stváříme v ní průchod rezonančního toku u ošetřovaného. Tento prastarý a přitom vlastně nově objevovaný, úžasný, osvěžující a léčebný, ale i relaxační a hlavně pro novou éru ucelování člověka - spojování duše, mysli a těla - nepostradatelný nástroj obsahuje práci ve formě cinkání, úderů, vytáčení zvuku a jeho vlnkování, s velkou škálou mís  a misek různých velikostí a ladění. Různé druhy paliček při hře na mísy vyvolávají odlišné efekty a nepostradatelně tak rozšiřují možnostní repertuál. Kartálky, takové malé činelky, zvonečky, triangly, andělské perutě a jiné méně známé nástroje doplňují potřebnou kmitočtovou šířku pro naše záměry - harmonizaci.

Technika je o to více očekávaným nástrojem dneška, jelikož i naprostý laik s ní může být veden a energeticky očišťován bez vlastního většího přičinění. Avšak v momentě zájmu není nic jednoduššího, než do hry vstoupit a nechat se jí pojmout pod vedením zkušeného lektora se tak do vlastního sebeléčení aktivně zapojit.

Rezonanci dělím na různě zaměřené druhy, kterými řeším jednotlivé lidské disharmonie. Ať zvolíte kteroukoliv z nabízených harmonizací vím, věřím a mám od klientů potvrzeno, že si odnesete v duši a těle velmi povznášející a zdravotně obnovující, sjednocující zážitek.

Kde se OSOBNÍ HARMONIZACE uskuteční?

u mne v poradně, Brno Josefská 15, dveře 622 nebo dle domluvy i jinde

Kdy?

dle domluvy - stanovíme spolu vhodný termín i čas

Jak dlouho?

1 nebo 2 hodiny (nebo ochutnávka 15 či 30 minut)

Cena?

Kč 1000,- za hodinu

minimální cena za akci mimo Brno je Kč 3000,--

množstevní slevy u velké skupiny zájemců jsou možné dle konkrétní domluvy

Kdo?

ing. Jana Reme

mobil:     777 45 45 79

email:     JanaReme@email.cz

S láskou a ZVUKEM

Jana Reme, koncertující muzikoterapeutka  na tibetské mísy, zvonky, činelky a čínský vítr.

OCHUTNÁVKA

je možná dle domluvy, protože chápu, že každý jsme jiný a pokud tibetské mísy nemáte a tedy jejich vibrace osobně zatím neznáte, pak je obtížné si tuto harmonizaci představit a tak je cestou jak ji procítit, zažít alespoň chvíli, tedy nejméně 15 minut za Kč 200,

A pak, již na základě osobní zkušenosti, se lehce můžete rozhodnout zda zvolíte hodinu nebo rovnou dvě, pro celkovou harmonizaci sebe sama nebo využijete možnost pořídíte dárkový poukaz pro své blízké.

 

Kde si mne můžete poslechnout ?

Pokud máte chuť na ochutnávku mých tónů před osobní rezonancí, pak mé tibetské přátele - nástroje - můžete vidět a hlavně slyšet

1x měsíčně pravidelně v Brně v Bráně k dětem.

Dále nepravidelně. Nejvíce aktuálních informací o mých akcích najdete na mé facebookové stránce - Jana Miska Reme

Nově pak můžete slyšet moje nové CD

"Už zním .... v srdci tibetských mís ... a je to hezký"

ukázka je i na www.tibetskemisky.cz

CD-Už zním .... v srdci tibetských mís ... a je to hezký

 

 

Co jsou tibetské mísy?

Tibetské mísy jsou velmi starým, ale zároveň moderním hudebním nástrojem, který je používaný např. i v moderní medicíně jako odstraňovač stresu, hraní na tyto nástroje navozuje příjemnou relaxaci, která má za důsledek jejich uznávané léčivé výsledky. Odpočinutá mysl je pak tvořivější a zvětšuje se její schopnost přijímat nové podněty – učení.

Dokonalostí tibetských mis je i ten fakt, že i naučení se hry na tento nástroj je jednodušší než na jiné, v rámci získání relaxačního efektu.

Tóny tibetských mís jsou bohaté na alikvótní (samodozvučné) tóny, které synchronizují mozkové vlny a hemisféry a dodávají pocit zklidnění a uvolnění.    

V případě, že máte vlastní tibetskou mísu vezměte ji s sebou, sehrajete se tak s vlastním nástrojem.

 Více fotografíí a souvisejících informací najdte také na dalších mých webových stránkách :

www.tibetskemisky.cz

A pro ty, kteří si ještě chtějí trochu počíst, pak můj příběh zde:

Jak jsem znovu začala chodit do MŠ, natočila CD, stala se muzikoterapeutkou a zamilovala se do tibetských mís?

Je krása vidět děti ve školce, jak si hrají s tibetskými miskami, zvonky a činelky, jak jsou zvídavé a přirozeně spolupracují, ukazují, prociťují, hrají. Je radost vidět mimino, které se směje, když sedí v tibetské míse a mámu nebo tátu co si to s ním užívá.

Je skvělé slyšet hrát relaxační hudbu, která byla vámi stvořena. Sebestředné asi ano. Úžasné jistě ano. Když jsem poprvé, v klidu domova, slyšela první nahrané CD, po chvíli jsem musela konstatovat, že je “fáakt skvělé”. Je paráda je poslouchat a nejen hrát. Je to jiné. Když hraji, jsem v tvorbě, ve výdeji, když poslouchám, mohu jen přijímat a užívat si a to je super.

Je radost hrát pro lidi, kteří mají zájem relaxovat, meditovat a užívat si přítomný okamžik. Pro mne je silným niterným zážitkem sdílet, hluboké i vysoké, tóny s uvnitřněnými bytostmi, při osobní harmonizaci a nebo si jen tak pro sebe zahrát a radovat se z toho.

Ještě před rokem 2000 jsem, o tibetských mísách, jen jednou zběžně četla v Barace (časopise) a slyšela nějaká relaxační CD.

Nikdy jsem na nic kvalitně nehrála, i když jsem po tom toužila, ale už na základní škole, mi paní učitelka nalepila nálepku bručoun, tím myslela že mám hluboký hlas a nechvala mě zpívat s hochy nebo mlčet.

Učila jsem se sama hrát na kytaru, ale zpívat jsem si nedovolovala a bez toho to zase tak moc nebylo ono. Nu kytara zůstala na ozdobu a ve mně potlačená touha hrát. Trochu jsem záviděla spolužačce, co hrála na klavír, velmi ráda jsem ji poslouchala a tento nástroj mne dovedl k poslechu klasiky.

Rodiče u mne rozvíjeli výtvarný talent a sporty, ale hudbu ne. Ta v naší rodině měla především jednu formu. Ta však byla pocitově super, ale kvalitu měla nevalnou. Zpívali jsme vždy, když jsme někam jeli autem, společně a všichni. Ráda jsem poslouchala v té době klasickou hudbu, v rádiu, na deskách a také jsem chodila na koncerty.

V dospělosti mi ke klasické hudbě přibyla relaxační a meditační a jak s oblibou říkám, jakákoliv jiná, dobrá, tedy ta co mi v duši zní, ta která mi niterně dělá fajn pocit, pohodu a rozeznívá nitro. Proto mám ráda hudbu rozličných forem a žánrů, rytmů a etnik. Miluji krásu tónů, jež rozvibruje tělo do harmonie.

Jak jsem se stala muzikoterapeutkou?

LaděníNa Silvestra roku 2000 jsem byla na akci, kam přijel pan Matoušek s velkým množstvím tibetských mís. Takové nástroje jsem viděla tzv. “na živo”, poprvé. Co viděla, ale slyšela. Byla jsem hotová, konsternovaná, nadšená, prozvoněná, otvíralo se mi vědomí a já brzy v sobě měla jasno. Prociťovala jsem slova:

 “To musím mít”, křičelo mé ego,

“s tím chci dál jít, to budu žít” špitla má duše.

Jak mi v té silné meditaci přišlo, tak jsem i začla naplňovat. Do týdne jsem měla doma první 3 mísy a několik přátel si také jednu mísu pořídili. Setkávali jsme se a společně hráli.

Bylo to fajn, ale mě to nějak nestačilo.

Cítila jsem, že chci mít těch mís, alespoň 7, jako čaker, na harmonizaci. A tak se stalo. Postupně jsem sbírku rozšířila a radovala se z tak niterně opečovávajících mne tónů. Hrála a zvonila jsem při některé terapii, dívala se na videa, četla články a tak jsem se postupně na ně naučila hrát.

Stěžejní změnou byla výzva jednoho kamaráda, který v dané době učil na Waldorské škole a jednou prohlásil. “Ty tu ty mísy hamouníš pro sebe, mým dětem by se to jistě taky moc líbilo, přijeď!” A tím odstartoval mou muzikoterapeutickou kariéru.

   UOstroh

Ano. Jeho třída byla tou první, kde jsem hrála, kde vznikala první zpětná vazba a rozhodnutí, že to má smysl, že mísy jsou nejen nástrojem hudebním, ale také nástrojem, který lze lehce využít pro sebepoznávací a harmonizační terapie. Byla jsem nadšená. Ano, věděla jsem, že se rozvzpomínávám, že jsem již kdysi na tyto nástroje hrála a nejen na ně a že má duše taje a objevuje hudby nepoznané taje.

Má intuice mne vedla do školek, kde bylo možné začít a obohacovat ty opravdu nejmenší děti a tak vzniklo mé MiskoHRANÍ. Také na druhou stranu mě přitahovala i práce se seniory. Nyní hraji kdekoliv. Za ty roky již vím, že mohu improvizovat a že to je právě má cesta, induiční hudba, která harmonizuje.

Nu a protože jsem žena zvídavá, dovolila jsem si intuici doplnit studiem Celostní muzikoterie na Olomoucké Palackého univerzitě. Studium mi dalo mnoho razítek pro mé kroky již ujité i ty co následovaly pak. Také jsem začala znovu zpívat a to je fajn. Zpěv je zatím mou soukromou radostí, ale o to víc a víc niterně hlubinou.

Kromě osobní harmonizace je mou radostí právě projekt MiskoHRANÍ, tak ozačuji formu prožitkových koncertů, muzikoterapeutických setkání, to je ta forma, kde propojuji hru na tibetské mísy s prvky terapií. Hraji ráda pro děti, seniory a všechny věkové kategorie, lidi, bytosti, které mají zájem, ať se jedná o páry, rodiny nebo nějaká centra. Pořádám sebepoznávací semináře a miluji tyto nástoje, které mi otevřely vstup do nového tisíciletí.

Obě dosavadní má CD vznikla v nahrávacím studiu pana Piňose a jsem moc vděčná za tuto možnost skvělé spolupráce. Slova a zpěv na druhém Andělském CD je dílem mé kamarádky a také koučky Nory Jadrné. První CD obsahuje jen hru na tibetské mísy, zvonky a činelky. Druhé obohacuje navíc zvonivý čínský vítr.

2014-12-15 18.57.03-výřez

Mnozí lidé se mě ptají, a mám si také tibetskou mísu koupit, a jak ji vybrat a co je pro mě nejdůležitější. A já věřím, že na tyto otázky nyní odpovím v novém eBooku Hrát na tibetskou misku? Proč, jak a čím začít? aneb jak se z hudby radovat.

 

Každý je srdcem umělec a já vás k tomu vašemu, ve vás, dovedu. Hrát a meditovat a z toho se radovat. Vaše Jana Reme, expertka na radost ze zvuku tibetských mís, která je dána všem cítícím bytostem.

Přijedu i k vám