SeniorHRANÍ

 

Prožitková muzikoterapie pro seniory a jiné dospělé zájemce

Muzikoterapeutická prožitková akce MiskoHRANÍ pro seniory

" SeniorHRANÍ "

Senioři-ženy

 Proč prožít muzikoterapeutický program pro sebe či své klienty ?

 Tibetské mísy a misky, které především využívám, jsou hudebním nástrojem, jehož tóny obvykle zklidňují, harmonizují a navíc program je koncipován tak, že první část je poslechová, tj. muzikoterapie pasivní a pak následuje aktivní část, při níž si senioři nástroje vyzkouší a procítí na vlastním těle.

Co jsou tibetské mísy?  

Tibetské mísy jsou velmi starým, ale zároveň moderním hudebním nástrojem, který je používaný např. i v moderní medicíně jako odstraňovač stresu, hraní na tyto nástroje navozuje příjemnou relaxaci, která má za důsledek jejich uznávané léčivé výsledky. Odpočinutá mysl je pak tvořivější a zvětšuje se její schopnost přijímat nové podněty.

Dokonalostí tibetských mis je i ten fakt, že i naučení se hry na tento nástroj je jednodušší než na jiné a proto s nimi může relaxovat každý.

Tóny tibetských mís jsou bohaté na alikvótní (samodozvučné) tóny, které synchronizují mozkové vlny a hemisféry a dodávají pocit zklidnění a uvolnění.

NABÍZENÁ AKCE "HRANÍ na TIBETSKÉ MISKY a ZVONKY"

Co bude naše akce obsahovat?

Nejprve vysvětlím funkčnost nástrojů s ukázkou jednotlivých způsobů jak je rozezvučet.

Následovat bude koncert na tibetské mísy, zvonky a činelky, tedy poslechová část.

Senioři-zkoušíme

Po koncertu bude prostor, kde budeme nástroje zkoušet. Bude prostor si nástroje osahat, ocinkat, oťukat a zároveň se ptát, aby se všem také kvalitně zadařilo vyloudit patřičné libozvučné a harmonické tóny. Také si ukážeme jak se chová voda v misce na kterou se hraje a ještě pár zajímavostí a různorodostí při hře na různé misky.

Senioři-spokojenáSenioři-úsměv

Také vyzkoušíme zvonečky a činelky, avšak především tibetské mísy a misky.

 Dále budeme zkoušet vnímání a prociťovat nástroje na vlastním těle nebo si můžeme společně zahrát, ukázat se samostatně nebo dokonce secvičit společný sjednocující zážitek. Tóny tibetských misek a ostatních nástrojů vedou ke zklidnění, napomohou nám relaxovat.

 

V případě, že máte vlastní tibetskou mísu vezměte ji s sebou, sehrajete se tak s vlastním nástrojem.

Kromě výše popsaného nabízeného SeniorHRANÍ Vám mohu nabídkout :

- pro větší skupinu lidí také samostatný KONCERT

a naopak pro zájemce s fyzickým omezením více individuální přístup

(např. obejdu pokoje, prozvoním zájemce apod.)

- toto již bude součástí naší konkrétní individuální domluvy. 

 

Kde se SeniorHRANÍ uskuteční?

u vás

Kdy?

dle domluvy - stanovíme spolu vhodný termín i čas

Jak dlouho?

1 hodina pro 1 skupinu klientů (15-30), u koncertu není počet posluchačů omezen

počet opakování v daném termínu dle domluvy

Cena?

Kč 50,- za osobu

minimální cena za akci mimo Brno je Kč 2000,--

množstevní slevy u velkého domu pro senioru nebo větší skupiny zájemců možné dle konkrétní domluvy

Kdo?

ing. Jana Reme

mobil:     777454579

email:     janareme@email.cz

www pro MŠ a ZŠ: www.miskohrani.cz, www.muziko-terapie.cz

 Více fotografíí a souvisejících informací najdete také na dalších mých webových stránkách :

www.tibetskemisky.cz

www.mimirelax.cz

www.harmonizace.eu

a především zde na www.janareme.cz

 

Jak jsem se stala muzikoterapeutkou?

LaděníNa Silvestra roku 2000 jsem byla na akci, kam přijel pan Matoušek s velkým množstvím tibetských mís. Takové nástroje jsem viděla tzv. “na živo”, poprvé. Co viděla, ale slyšela. Byla jsem hotová, konsternovaná, nadšená, prozvoněná, otvíralo se mi vědomí a já brzy v sobě měla jasno. Prociťovala jsem slova:

 “To musím mít”, křičelo mé ego,

“s tím chci dál jít, to budu žít” špitla má duše.

Jak mi v té silné meditaci přišlo, tak jsem i začla naplňovat. Do týdne jsem měla doma první 3 mísy a několik přátel si také jednu mísu pořídili. Setkávali jsme se a společně hráli.

Bylo to fajn, ale mě to nějak nestačilo.

Cítila jsem, že chci mít těch mís, alespoň 7, jako čaker, na harmonizaci. A tak se stalo. Postupně jsem sbírku rozšířila a radovala se z tak niterně opečovávajících mne tónů. Hrála a zvonila jsem při některé terapii, dívala se na videa, četla články a tak jsem se postupně na ně naučila hrát.

Stěžejní změnou byla výzva jednoho kamaráda, který v dané době učil na Waldorské škole a jednou prohlásil. “Ty tu ty mísy hamouníš pro sebe, mým dětem by se to jistě taky moc líbilo, přijeď!” A tím odstartoval mou muzikoterapeutickou kariéru.

   UOstroh

Ano. Jeho třída byla tou první, kde jsem hrála, kde vznikala první zpětná vazba a rozhodnutí, že to má smysl, že mísy jsou nejen nástrojem hudebním, ale také nástrojem, který lze lehce využít pro sebepoznávací a harmonizační terapie. Byla jsem nadšená. Ano, věděla jsem, že se rozvzpomínávám, že jsem již kdysi na tyto nástroje hrála a nejen na ně a že má duše taje a objevuje hudby nepoznané taje.

Má intuice mne vedla do školek, kde bylo možné začít a obohacovat ty opravdu nejmenší děti a tak vzniklo mé MiskoHRANÍ. Také na druhou stranu mě přitahovala i práce se seniory. Nyní hraji kdekoliv. Za ty roky již vím, že mohu improvizovat a že to je právě má cesta, induiční hudba, která harmonizuje.

Nu a protože jsem žena zvídavá, dovolila jsem si intuici doplnit studiem Celostní muzikoterie na Olomoucké Palackého univerzitě. Studium mi dalo mnoho razítek pro mé kroky již ujité i ty co následovaly pak. Také jsem začala znovu zpívat a to je fajn. Zpěv je zatím mou soukromou radostí, ale o to víc a víc niterně hlubinou.

Kromě osobní harmonizace je mou radostí právě projekt MiskoHRANÍ, tak ozačuji formu prožitkových koncertů, muzikoterapeutických setkání, to je ta forma, kde propojuji hru na tibetské mísy s prvky terapií. Hraji ráda pro děti, seniory a všechny věkové kategorie, lidi, bytosti, které mají zájem, ať se jedná o páry, rodiny nebo nějaká centra. Pořádám sebepoznávací semináře a miluji tyto nástoje, které mi otevřely vstup do nového tisíciletí.

Obě dosavadní má CD vznikla v nahrávacím studiu pana Piňose a jsem moc vděčná za tuto možnost skvělé spolupráce. Slova a zpěv na druhém Andělském CD je dílem mé kamarádky a také koučky Nory Jadrné. První CD obsahuje jen hru na tibetské mísy, zvonky a činelky. Druhé obohacuje navíc zvonivý čínský vítr.

2014-12-15 18.57.03-výřez

Mnozí lidé se mě ptají, a mám si také tibetskou mísu koupit, a jak ji vybrat a co je pro mě nejdůležitější. A já věřím, že na tyto otázky nyní odpovím v novém eBooku Hrát na tibetskou misku? Proč, jak a čím začít? aneb jak se z hudby radovat.

A protože po počátečním MiskoHRANÍ ve školkách a školách jsem se postupně odvážila jezdit a nabízet tibetské mísy, jejich krásu, radost, relaxaci, poučení a především zharmonizování, všude, kde byl zájem, tak jsem upravila MiskoHRANÍ i pro dospělé a postupně i pro ty nejstarší a tak vzniklo SeniorHRANÍ, které může zpříjemnit chvíle lidem v domech s pečovatelskou službou, penzionech a seniorských domech, zkrátka všude tam, kde ví, že starý je člověk především tak, jak sám připustí a že hudba nás rozjasní v každém věku.

 

Každý je srdcem umělec a já vás k tomu vašemu, ve vás, dovedu. Hrát a meditovat a z toho se radovat. Vaše Jana Reme, expertka na radost ze zvuku tibetských mís, která je dána všem cítícím bytostem.

Přijedu i k vám