Pravohemisférové kreslení a malování

Kreslit a malovat může naprosto každý

Přijďte se přesvědčit!

Jsem přesvědčena, že kreslit umí každý, kdo se umí podepsat, jen je třeba si to vyzkoušet a pochopit jak se dívat a jak tedy kreslit. Přijďte si vyzkoušet a naučit, to co si myslíte, že nelze nebo vám nejde. Budete mile překvapeni. Talent je jen 10% a technika a opakování a trpělivost a úsilí těch 90%.

Naučím vás kreslit i malovat. Ozvěte se a domluvíme seminář u mne nebo u vás. Učím pravohemisférové kreslení a malování, tužkou, pastelkami i uhly.

Já a malování a vy nebo ty?

Konečně si plním další svůj sen, učit lidi kreslit, malovat a také vystavuji. To je to co jsem si léta moc přála. Jsem nyní moc ráda, že mohu řící, že umím kreslit a malovat a to jak realné a tedy realistické obrazy, předměty, portréty, tak i obrazy abstraktní, energetické, posilující, tedy ty které posilují záměr osoby, pro kterou je obrázek nebo obraz tvořen. Moc mne baví, jak se barvy propojují a mohu v této tvorbě propojovat vše co znám z mé terapeutické praxe, tak barvocit a vnímavost, které jsem v průběhu let rozvinula. Velkou zásluhou je také technika, kterou jsem si nyní pro tvoření oblíbila a tou je encaustica, je to malování horkým voskem a je to technika která umožňuje tvořit nejen abstraktní díla, ale díky mnoha zkušenostem mi umožňuje také ztvárnit to, co se mi líbí. Je to nádherný způsob jak tvořit krásno a zároveň podporovat záměr a cíl dané bytosti. Věřím, že kreslit a pak i malovat může každá bytost a to, že si občas někdo myslí, že to nelze, to mu mohu opravdu a ráda vyvrátit, protože pokud umíte držet tužku a udělat rovnou čáru a oblouček, pak umíte pro začátek vše podstatné. Ostatní vás již naučím. Cesta kterou jsem si ověřila, potvrdila a ucelila principy, které se učí na kurzech Kreslení pravou mozkovou hemisférou vám ráda objasním. Rozvíjet toto nádherné umění už budete sami, každý dle svého naturelu.

Dříve bych si ani nepomyslela, že bych mohla vystavovat a malovat posilující obrazy pro lidi a navíc pravohemisférové kreslení (propojením hemisfér) učit.

Ráda jsem malovala už od dětství a sama si vybarvovala, obkreslovala z pohádkových knížek a časopisů, malovala do památníků a byla s tím spokojená. S příchodem do školy začala hrůza a děs. Učitelka mne kritizovala. Pořád to nebylo ono. Začala jsem o sobě pochybovat. Zlobila jsem se na sebe. A když jsem něco chtěla namalovat z paměti, tak mi připadalo, že kreslím jako mimino nebo že musím věci obkreslovat, nějak si pomáhat a že nemám vůbec žádnou představivost, protože jsem nedokázala malovat, tzv. z hlavy. Přišlo mi, že jsem k ničemu. A měla jsem chuť zahodit všechny tužky, pastelky, uhly, štětce, rydla, zkrátka vše čím se dalo tvořit. Popravdě to tak skoro bylo. Odložila jsem je na několik let. Malovat dle skutečnosti jsem uměla již v dětství, ale vůbec jsem nerozuměla tomu co se po mně ve výtvarné výchově chce. Stále to nebylo dle představy mé paní učitelky. Stále se jí nelíbilo, že je to moc skutečné, dospělé, mělo to být přeci dětské, naivní a já nevím jaké ještě. Měla jsem v tom zmatek a rozpor. Mimino nebo dospělák, ale nikde to co má malovat dítě. Takže mi dvojka z výtvarky kazila vysvědčení a hlavně tlačila dolů mé sebevědomí.

Odhodlání  zase malovat přišlo, když se narodil synovec a já s ním zase četla pohádky a malovala mu obrázky a já s nimi byla v pohodě, vždyť byl dítě. Kreslila jsem na to po svém a jemu se to líbilo. Pochybnosti mne však provázely ještě pár let.

Opravdový zlom nastal, když mne kamarádka přesvědčila, abych s ní absolvovala kurz Kreslení pravou mozkovou hemisférou. Byl tehdy na dva dny a my dvě tam měly nejhezčí portréty, což bylo super. Celkový pocit z kurzu byl pro mne překvapivý, protože mi přišlo, že jsem se nic nenaučila. Podstatné však bylo, že právě takto já funguji již od dětství a principy, které jsme tam používali, jsem začala používat již v předškolním věku. Bylo to ohromující. Nejdůležitější byla úleva v mém nitru, jakoby má duše roztála ze zakletí neschopnosti. Brečela jsem radostí a úlevou, že jsem našla razítko a cestu potvrzení toho, že to pomáhání si, dětské obkreslování a jiné pomocné triky jsou v pohodě a že právě ty se zde na kurzu učí, aby pomohly těm, kteří opravdu nevidí a nemohou rovnou malovat. Viděla jsem, jak se lidé a především jejich díla mění a rozhodla jsem se, že toto budu jednou lidi také učit. To bylo stále o tom realistickém kreslení.

Dalším obrovským skokem v mém malování bylo období obrazů olejem, kreslení mandal, užívání pastelů, ale a to nej ... nejdůležitější v mém malířském vývoji bylo seznámení s ENCAUSTICOU, enkaustikou chcete-li, s technikou pocházející již z dávného Egypta, kdy se malovalo na papyrus, a to horkým voskem. Prošla jsem tříhodinovým kurzem, pořídila žehličku a začala žehlit, malovat, tvořit a radovat se z tohoto objevu. Zázrak. Toto je ta technika, která mi umožnila malovat abstraktní obrazy, v plynutí a slívání se barev najít volnost a svobodu tvoření ničím a nikým neomezovanou, jen technikou samou. Jediným omezením zde je ta skutečnost, že každé dílo je naprostý originál, jedinečný výtvor, rarita, protože ani při největší snaze nemáte možnost originál stvořit zase. Nejde to, prtože tekutý vosk si tak trochu dělá co chce a tak se stále zdokonaluji v tom, jak ho ovládnout a dokázat mu dát jisté meze a tím dosáhnout toho, co si přeji, co si v sobě představuji, co si vymyslím, ale stále mne něčím překvapuje. Jedinečná technika, která mne ohromila a nadobro osvobodila od představ, jak se má malovat, jak? Jedině s radostí přátelé, jedině tak.

Naučím vás kreslit přesně co vidíte a rozlévat barvy do tvarů nečekaných a osvobozených od omezení a forem. Naučím vás se z tvoření radovat. Naučím vás jak se osvobodit od vlastních omezení. Naučím vás, jak se mít zase rád. 

Máte pochyby o své schopnosti kreslit a malovat? Tak to je super, to jste tu správně. Proč se raduji, že vám něco nejde? No protože vím jak to změnit, protože jsem si prošla úskalími kreslení a malování a právě zde je jen na vás co vlastně chcete u sebe rozvinout a nebo si vybrat čím začít. Možno je obojí. Konkrétno nebo abstraktno. Kreslit (kužka, pastelky) nebo malovat (barvy, vosky) A jak? Jedině s radostí přátelé, jedině tak. Naučím vás kreslit přesně co vidíte a rozlévat barvy do tvarů nečekaných a osvobozených od omezení a forem. Naučím vás se z tvoření radovat. Naučím vás jak se osvobodit od vlastních omezení. Naučím vás, jak se mít zase rád. Naučím vás jak realitu vidět a jak ji přenést na papír nebo plátno. To vše můžete mít. Je na vás jakou formou se toto chcete učit a rozvíjet. Můžeme se potkat na kurzu jednorázovém, průběžném nebo si můžete v klidu domova sednout a krok za krokem projít mé podrobné návody, které vás povedou úskalími, kterými jsem i já postupně prošla a prokousala, tedy lépe promalovala jsem se ke kráse a jedinečnosti. Má slova doplní bohaté ilustrativní obrázky a pro větší představivost uvažuji i o kraťoučkých videích, která by byla ještě názornější, to však až v další verzi. Těším se na naše společné tvoření, ať již se setkáme osobně na mých kurzech tvoření krásna nebo virtuálně, kdy pomocí e-booků si krok za krokem namalujete předmět z vašeho domova, vaše zvířátko, váš portrét nebo váš encaustický obrázek, který vás potěší nebo v navazujících e-booku dovede až ke schopnosti propojit záměr s energií tvoření.

Těším se na vaše nádherné kresby a ohromující malby. Mou speciální a prozatím závěrečnou e-knihou bude malování přímo na stěnu. Moji ložnici nyní zdobí obraz magnólie, který má celkem na šířku 3 metry a na výšku 1 metr. Je to nádhera probouzet se třebas i v zimě do rozkvetlého rána. To je zatím mé největší dílo, ke kterému vás chci také vyzvat a dovést krok za krokem, zdobíme své příbytky, nejen okem, ale i srdcem.

TYPY KURZŮ:

Každý máme jiné plány a jiné povinnosti, časový prostor, který chceme nebo můžeme malování věnovat se různí a tak z tohoto důvodu vzniklo více typů kurzů dvoudenní, jednodenní nebo 3 hodinové. Je také samozřejmé, že čím více času malování budeme věnovat, tím více bude dílo propracované, avšak ze zkušenosti vím, že i z kratších kurzů jsou spokojení kreslíři a krásná díla. 

A) Portrét

Kreslení pravou mozkovou hemisférou vás krok po kroku dovede k portrétu, kterým sami sebe překvapíte. Důležitá je kvalitní fotografie milované bytosti, toho koho budete rádi a také trpělivě malovat, ať už je to vnouček nebo vytvoříte kvalitní portrét sami sebe nebo to bude oblíbený herec. 

B) Zvířata 

Většina kurzů kreslení pravou mozkovou hemisférou vás nutí malovat portréty, co když o ně nemáte zájem, co když si přejete namalovat raději zvířata. Toužíte-li si namalovat pohled tygra, nebo vaší kočičky, umět zachytit úsměv vašeho psího miláčka, tak právě pro vás je určena tato varianta kurzu.

C) Pohádkové bytosti 

Chcete umět krásně malovat pro svoje děti nebo vnoučátka postavičky z pohádek, pro kluky hrdiny a pro holky víly, kreslené bytosti z knížek a filmů? Když to budete umět vy, obkoukají to i vaše děti a můžete kreslit společně.

D) Květiny

Znáte ten pocit, kdy vás osloví nějaká květina a vy si řeknete ta se mi moc líbí, tu bych ráda měla, ale víte, že časem zvadne a je pryč. Právě proto si ráda takové květiny fotím a pak maluji a tak je mám napořád. Chcete si stvořit takový obrázek s milou vzpomínkou? Přijďte a s pomocí prvků techniky kreslení pravou mozkovou hemisférou, zvládnete si zachytit svou oblíbenou růži, kosatec, tulipán nebo jinou voňavou krásku na papír a bude vás okouzlovat ještě dlouhý čas nebo jí obdarujete někoho milého, to už je na vás.

E) Mandaly - vhodné i pro děti, tedy dospělého a dítě

Jistě znáte tento pojem, jedná se o obrazce, které jsou vždy kruhem, protože právě mandala znamená kruh a tak si můžeme vytvářet základní rastr, návrh, tvar nebo a to především pro děti, lehce využijeme předpřipravené tvary, do kterých pak dokreslujeme, domalováváme a tím je dotváříme, dle svého nastavení a momentálního naladění. Mandaly jsou také cestou porozumění sama sebe, pokud je více rozebereme a pochopíme nebo jsou jen radostí, nádhernou tvořivostí, zábavou a krásnou. Těším se na společné tvoření.

Shrnutí

- co potřebujete, abyste se kurzu mohli zúčastnit:

  • chuť se naučit kreslit
  • trpělivost
  • ruku do dovede držet tužku či pastelku
  • otevřenou mysl
  • odvahu se učit novému vidění
  • chuť se bavit

Těším se na tvoření pro vaše krásné prvotiny, váš umělecký růst a rozvoj.

Děkuji za důvěru. Jana Reme

Ve fotografiích vpravo můžete vidět záznam ze soukromého kurzu Pravohemisférového kreslení. Jejich díla vznikla během jednoho dne. Baví mne podporovat dosahování cílů v radosti.

Dvoudenní kurz Kč 2800,- (minimálně 2 účastníci) - 9-17 hodin, 16 hodin výuky

První den kurzu si ukazujeme základní prvky pravohemisférového kreslení, kreslíme společná témata a pak navazující den se již plně věnujeme individuálnímu obrázku. Každá maluje dle své fotografie nebo obrázku, který si přinese, ať už je to portrét sebe, blízkého nebo zajímavé osobnosti, domácí mazlíček nebo zvíře ze ZOO či volné přírody, fotografie květiny nebo kniha, časopis či obrázek pohádkové bytosti, hrdiny dítěte, pro které chceme obrázek namalovat. Na toto dílo bude dostatek času, takže se můžete těšit na více propracovaný krásný výsledný obrázek.

Jednodenní kurz Kč 1800,- (minimálně 2 účastníci) - 9-17 hodin, 8 hodin výuky

Za jeden den zvládneme základy a také udělat jednodušší obrázek dle přinesené předlohy, na němž již budou patrny nově naučené prvky a sami uvidíte jak lehce dokážete dané téma zachytit i vy.

Tříhodinový kurz Kč 770,- = 3 hodinové setkání (minimálně 3 účastníci nebo 2 dvojice)

Zde si namalujeme jeden stejný obrázek. Společné kreslení je ochutnávkou a zároveň důkazem, že prvky malování pravou mozkovou hemisférou fungují. Tento kurz je vhodný pro více zaneprázdněné a je vhodné ho i opakovat a tak získat více zkušeností.

Tříhodinové kreslení mandaly pro děti s tvořícím dospělým, tedy 1+1,  Kč 2 x 770,-

Dvouhodinové kreslení mandaly pro děti s tvořícím dospělým, tedy 1+1,  Kč 2 x 550,-

Zde si užijete tvoření kruhových obrazců, zvaných mandaly. Začneme připraveným vzorem a pak se budeme postupně dopracovávat k tvorbě svého rastru, tvaru, zobrazení a zakřivení, to nám ukáže také věk dítěte a jeho trpělivost a radost z tvoření, kam bude naše tvoření směřovat, určitě si je užijete.

Pomůcky připravím a na vás již bude tvořit s radostí...

Každý je srdcem umělec a já vás k tomu vašemu, ve vás, dovedu. Kreslit či malovat a z toho se radovat. Vaše Jana Reme, expertka na radost z kreslení a malování, které je dáno všem cítícím bytostem.

Termíny kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou 3 hodinové:

dle domluvy

 Termíny kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou - 1 denní

 

19. 1. 2019 = sobota od 10 do 18 hodin

9. 2. 2019 = sobota od 10 do 18 hodin

2. 3. 2019 = sobota od 10 do 18 hodin

6. 4. 2019 = sobota od 10 do 18 hodin

11. 5. 2019 = sobota od 10 do 18 hodin

15. 6. 2019 = sobota od 10 do 18 hodin

 

Termíny kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou - 2 denní - víkendové

 

19. a  20. 1. 2019 = sobota a neděle od 9 do 17 hodin 

9. a  10. 2. 2019 = sobota a neděle od 9 do 17 hodin

2. a  3. 3. 2019 = sobota a neděle od 9 do 17 hodin

6. a  7. 4. 2019 = sobota a neděle od 9 do 17 hodin

11. a 12. 5. 2019 = sobota a neděle od 9 do 17 hodin

15. a 16. 6. 2019 = sobota a neděle od 9 do 17 hodin

 

Další termíny dle domluvy

 

Termíny kurzu kreslení horkým voskem = encaustika - 3 hodinové:

 

 Termíny kurzu nyní naplánované jsou:

 3. 2. 2019 = neděle od 10 do 13 hodin a druhý od 14 do 17 hodin

10. 3. 2019 = sobota od 10 do 13 a odpolední od 14 do 17 hodin

14. 4. 2019 = neděle od 10 do 13 hodin a také od 14 do 17 hodin

19. 5. 2019 = neděle od 10 do 13 hodin a také od 14 do 17 hodin

 

Další termíny dle domluvy