Jak návštěva pizzerie souvisí s malováním?

Jak návštěva pizzerie souvisí s malováním?

Na první pohled by se mohlo zdát, že pizzerie a malování jsou vzdálené světy.

Já však mám to velké štěstí, že v mé oblíbené pizzerii to vždy voní a to nejen lahodnými pokrmy, což by tam jistě bylo na pravém místě, ale a co je pro mne moc fajn, voní to zde i jemnou květinovou vůní. To o co se s vámi chci dnes podělit je skutečnost, že zde mají vždy na stolech v malých vázičkách nějakou květinku. Třebas jednu růžičku, narcis či třebas nedávno krásný voňavý rozkvetlý tulipán.

Voňavý tulipán s barvou půvabnou mne velmi potěšil. Víte je to taková přidaná hodnota k mé oblíbené tomatové polévce s bazalkovým pestem a parmezánem.

TomatováPolévka

Malá buclatá bílá vázička v ní růžovo-rudý tulipán. Tentokrát je dosti těžké přesně barvu specifikovat. Zkrátka moc příjemná, však posuďte sami.

Neodolala jsem a odnesla jsem si ho domů. Hihihi.

TulipánFoto Alespoň na fotografii.

 

Je pravda, že mne takové milé drobné radosti v životě velmi těší. Jsem ráda, že se s vámi o ni mohu dnes podělit. A pokud jste dočetli až sem, pak jistě již tušíte, že jsem si ten půvabný tulipán také nakreslila nebo namalovala. Částečně obojí. Použila jsem totiž akvarelové pastelky a ty umí obojí, což už možná víte.

Akvarelový obrázek mi tuto návštěvu bude ještě chvíli připomínat.

Je to fajn, že mám tuto možnost, zaznamenávat si krásu okolního světa, pastelkami na papír, pak ji vodou a štětcem jemně rozetřít a tím docílit takového příjemného ztvárnění. Mám moc ráda práci s akvarelovými pastelkami. Moc mne baví.

IMG_20160223_154339

Už jste je někdy vyzkoušeli – akvarelové pastelky?

Pokud ano, pak gratuluji a věřím, že je máte rádi. Pokud ještě ne, pak hurá do toho, je to paráda. Super technika. Zkuste a užijte si tuto kombinovanou techniku kresby i malby v jednom. Je to jedna z mých tří nejoblíbenějších technik, o nichž více píši v eBooku zdarma Kreslit nebo malovat?

Mějte voňavé dny, prožitky, pokrmy a květiny. Mějte pohodou provoněné následující dny.

 

Jana Reme

Vnímám krásu, něhu a moudrost života. Již 11 let provádím lidi jejich nitrem. Ukazuji cestu k vnímání krásna venku i uvnitř sebe, motivuji k dojití vytyčených cílů. Učím kresli, malovat, hrát na tibetské mísy a stvářet svá spokojená Já, spokojené tělo i duší. Podpořím vás, protože já sama si své sny plním. Vystavuji, koncertuji a zhubla jsem 30 kg za poslední rok. Můj příběh si přečtěte zde >> Vaše Jana Reme, expertka na radost z kreslení a malování, které je dáno všem cítícím bytostem.

Komentáře